Jeśli chcesz wiedzieć jakie książki były popularne wśród dzieci sto lat temu,

zajrzyj koniecznie do szkolnej biblioteki.

Naszym prababciom i pradziadkom bardzo podobały się między innymi książki Kornela Makuszyńskiego, Janusza Korczaka, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy.

Na wystawce w bibliotece zobaczycie książki polskich i obcych autorów dla dzieci i młodzieży. Wielką popularnością wśród dawnych czytelników cieszyły się książki: Kornela Makuszyńskiego "Awantura o Basię", "Szatan z siódmej klasy", "O dwóch takich co ukradli księżyc", Janusza Korczaka "Król Maciuś I". Bardzo poczytny był też komiks Kornela Makuszyńskiego z ilustracjami Mariana Walentynowicza "Przygody Koziołka Matołka".

Polskie dzieci lubiły również sięgać po książki obcych autorów np. L. M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza", F. Molnar"Chłopcy z Placu Broni", L. F. Baum "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", A. A. Milne "Kubuś Puchatek".

Zapraszamy do obejrzenia wystawki i wypożyczenia książki!