Uczniów klas 4-5 oraz uczniów klas 6, którzy nie mają ukończonych 13 lat zapraszam do udziału

w miejskim konkursie plastycznym "Miniaturowy świat robaków cudaków".

Czy obserwowałeś kiedyś sekretne życie w trawie? Zapraszamy Cię do dyskretnego wejścia w wielobarwny świat pajęczych sieci, podziemnych tuneli oraz niekończącego się nieba. Wejdź na niezbadane ścieżki i odkryj najliczniejszą grupę zwierząt mieszkającą na lądzie. Przyjrzyj się odwłokom, policz odnóża i czułka, a może również skrzydełka? Dostrzeż i zainspiruj się szczegółami niewielkich owadów. Może zastygniętą w bezruchu ważką, latającym motylem, pełzającą dżdżownicą, truchtającym chrząszczem, dreptającym żukiem, a może wygrzewającą się na słońcu muchą. Usłysz cykanie koników polnych i bzyczenie jętek. Pokaż nam miniaturowy świat robaków cudaków.


Tegoroczne zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, której tematem są owady, robaki, pająki i inne niewielkie organizmy oraz ich miniaturowy świat. Uczestniczki i uczestnicy mogą wykonać wyłącznie jedną pracę w skali mikro, czyli w kwadracie 10x10 cm lub serię/zestaw, składający się z maksymalnie z 5 elementów, które współgrają ze sobą wizualnie i koncepcyjnie, tworząc spójną całość (każdy z elementów o wymiarach 10x10 cm).

Format: 10x10 cm

Technika: rysunek, malarstwo, kolaż, graficzne, drapane, wycinane.

Termin oddania prac nauczycielowi plastyki: 22 marca

Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszeniową, którą należy wcześniej odebrać od nauczyciela plastyki.

Organizatorem konkursu jest Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
– filia Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”.

Przesłanie Karty zgłoszenia do organizatora jest równoważne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, w tym na umieszczenie imiennych wyników konkursu na stronie internetowej organizatora.