W tym roku Szkoła Podstawowa nr 21 im. św. Królowej Jadwigi w sposób szczególnie uroczysty obchodziła Święto Niepodległości.

09.11.2018 r. o godzinie 11.11 cała społeczność szkoły odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

W niedzielę 11.11.2018 r. włączyliśmy się w miejskie i wojewódzkie uroczystości.

Obchody uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w Lublinie o godz. 8.30 na placu Litewskim od złożenia wieńców przez ważne delegacje polityków, samorządowców, organizacji i lubelskich szkół podstawowych, średnich i wyższych. Kontynuowane były w Archikatedrze Lubelskiej, gdzie mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 odprawił Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik. Następnie uroczystości przeniosły się na plac Zamkowy.

Delegacja złożona z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na czele z Panem Dyrektorem i opiekunem samorządu złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Nieznanego Żołnierza. Natomiast poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunem i Panią Wicedyrektor wziął udział w uroczystościach w katedrze.

13.11.2018 r. odbyła się szkolna uroczystość patriotyczna "Być Polakiem". Klasy młodsze wraz z chórem "Perełki" wyraziły swój patriotyzm w śpiewie i tańcu. Klasy starsze i chór z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego przygotowały pieśni patriotyczne i legionowe, które wspólnie zostały odśpiewane w tym uroczystym dniu w szkolnym patio. Uroczystościom towarzyszyły wystawy o treściach patriotycznych oraz spotkanie z rekonstruktorem historycznym, który gościł w murach naszej szkoły.

                                                                                                                      Samorząd Uczniowski SP 21