W dniach 19 - 23 XI 2018 r. ogłaszamy w SP 21 Szkolny Tydzień Życzliwości.

W tym czasie przypada:

1. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - 20 listopada.
  2. Światowy Dzień Życzliwości - 21 listopada.

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. UNICEF jest strażnikiem tego najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Symbolem organizacji jest kolor niebieski.

Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zachęca:

1. Ubierajmy się w tym tygodniu na niebiesko i zachęcajmy do tego innych. W ten sposób okażemy solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa nie są przestrzegane.
  2. Codziennie okazujmy sobie życzliwość! Uśmiechajmy się! smile
  3. Włączmy się do przeprowadzanej aktualnie zbiórki słodyczy jako mikołajkowy dar dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
  4. Włączajmy się nieustannie w "Zakręconą akcję" zbierania plastikowych nakrętek w darze dla tego hospicjum.

Informujemy, że tym tygodniu nasza szkoła została zgłoszona, jak co roku - do 2 Ogólnopolskich Akcji Charytatywnych:

1. XXVI edycji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".
  2. XIX edycji akcji "Góra grosza".

Szczegóły przeprowadzania tych akcji zostaną wkrótce podane w oddzielnych artykułach.

Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły do udziału we wszystkich akcjach.

Bądźmy "pozytywnie zakręceni"! smilesmilesmile