21 grudnia 2018 r. Szkolne Koło Wolontariatu naszej szkoły odwiedziło podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty.

Wolontariusze z klasy 7 a, 8 c, 8 d wraz z opiekunkami - p. A. Danilczuk, p. D. Gontarz, p. E. Wierzchowską udali się tam, by kolędować. Grali i śpiewali wędrując od pokoju do pokoju osób starszych, chorych, niepełnosprawnych. Przekazali także kartki z życzeniami oraz drobne upominki z okazji świąt Bożego Narodzenia. Był to również czas na krótką rozmowę, życzenia świąteczne. Podopieczni DPS byli bardzo wzruszeni i nie kryli łez. Wielu z nich odwzajemniło się dobrym słowem a nawet słodyczami.

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej są niezwykle ważnym darem naszych serc dla osób starszych, schorowanych, samotnych. Dają im chwile radości, spełniają ich potrzebę rozmowy z kimś życzliwym. W nas wolontariuszach kształtują otwartość i wrażliwość na potrzeby innych oraz sprawiają radość z pomagania, z umiejętności poświęcania swojego wolnego czasu dla tych, którzy z różnych powodów pozbawieni zostali miłości i opieki ze strony własnych rodzin.

Składam serdeczne podziękowania wolontariuszom, dzieciom ze świetlicy, które wykonały kartki z życzeniami świątecznymi pod kierunkiem p. Moniki Chmielewskiej oraz p. Magdaleny Kapyś-Malimon, koleżankom- opiekunkom wolontariatu, Alicji - uczennicy klasy 6 d a także dwojgu studentom z Akademickiego Punktu Wolontariatu, którzy towarzyszyli nam podczas wizyty w Domu Pomocy Społecznej i wsparli nas w kolędowaniu.smilesmilesmile

Agnieszka Danilczuk