W dniu 13 marca 2019 r. w murach SP 51 w Lublinie w ramach XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej 250 uczniów z 48 szkół miasta Lublin i województwa lubelskiego zaprezentowało 75 utworów europejskich wykonawców (utwory prezentowane były w językach: angielskim, polskim, rosyjskim, włoskim, słowackim, czeskim, hiszpańskim, francuskim, a nawet prasłowiańskim i kaszubskim).

Wśród 13 laureatów znalazła się uczennica naszej Szkoły: Ania Rogowska z kl. 8c, która wspaniale zaśpiewała po francusku piosenkę „Je vole” z repertuaru Louane. Laureaci wystąpią w Koncercie, który odbędzie się 20 maja 2019 r. w budynku Filharmonii Lubelskiej.

Ani serdecznie gratulujemy oraz życzymy jej dalszych sukcesów wokalnych i scenicznych.