Podsumowanie 3 ogólnopolskich akcji charytatywnych.

1. Nasza szkoła została zarejestrowana jako 208 sztab XXVI Ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Zebraliśmy 129,95 kg darów, które zostały przewiezione do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Szczegóły można znaleźć na stronie PDPZ.

2. Społeczność naszej szkoły wzięła udział w XIX Ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra grosza”.

Zebraliśmy 44,20 kg monet - to jest 453,13 zł, które zostały wysłane do Towarzystwa Nasz Dom dla dzieci z domów dziecka i z rodzin zastępczych.

3. Społeczność naszej szkoły wzięła udział w III Ogólnopolskiej akcji charytatywnej Fundacji In Blessed Art. „Dzieci dzieciom”.

Zebraliśmy 85,57 kg przyborów szkolnych oraz wiele laurek z pozdrowieniami i życzeniami dla dzieci ze strefy konfliktu zbrojnego we wschodniej Ukrainie.

Na stronie Fundacji In Blessed Art. można już znaleźć szczegółowe podsumowanie zbiórki darów szkolnych (1260 kg) z całej Polski. Na liście darczyńców- szkół, firm, osób prywatnych nasza szkoła została wymieniona pod numerem 26.

Zachęcam do odwiedzania podanych stron internetowych.

Z serca płynące podziękowania dla tych wszystkich darczyńców ze społeczności szkoły- uczniów, wolontariuszy, wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji szkoły, którzy aktywnie włączyli się w wyżej wymienione akcje, okazali hojność w dawaniu, poświęcili swój czas na segregowanie, liczenie, ważenie, pakowanie i wysyłanie darów.

Jesteście wspaniali!smile

Agnieszka Danilczuk