19 maja br. o godz. 12:00 na placu Łokietka przed ratuszem miejskim w Lublinie rozpocznie się 9 edycja rajdu rowerowego.

Jest to otwarta impreza rowerowa dla każdego. Przejazd kolumny rowerzystów (godz. 12:15) odbędzie się w asyście policji. Uczestnicy mają do wyboru jedną z trzech tras o różnej długości i trudności.

Przejazd przez miasto jest bezpieczny z prędkością dostosowaną do najmłodszych uczestników. Rowerzyści niepełnoletni jadą w asyście rodziców lub opiekunów prawnych. Rodzinny rajd to promocja jednośladów i niedzielnego rodzinnego wypoczynku w przestrzeni publicznej Lublina. Na mecie rajdu o godz. 13:00 rozpocznie się festyn rodzinny.

FESTYN RODZINNY „BEZPIECZNY ROWER”, NIEDZIELA 19 maja 2019 r. w godzinach 13:00 – 17:00
Ośrodek  „Słoneczny Wrotków” nad Zalewem Zemborzyckim koło Lublina

PROGRAM FESTYNU:
1. Występy grup szkolnych i solistów w repertuarze słowno-taneczno-muzyczny.
2. Zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów kultury
3. Konkursy z nagrodami
4. POKAZY: pierwszej pomocy medycznej, strażackie, wojskowe - sztuki militarnej, masażu i rehabilitacji
5. Symulatory drogowe
6. Stoiska wystawiennicze WORD Lublin, Poleskiego Parku Narodowego, Nadleśnictw Lasów Państwowych.

Rajd objęty patronatem honorowym: Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin przy współpracy z Wydziałem Oświaty i Wychowania i Wydziałem Zdrowia i Profilaktyki Miasta Lublin.

W imieniu organizatorów:
Marek Wątorski